Nejčastější dotazy

Co najdu na burze?

 • Široké spektrum rybiček, vodních živočichů, šneků a krevet přímo od chovatelů (ne z velkochovu)
 • Bohatý výběr rostlinek přímo od pěstitelů (ne z velkopěstírny)
 • Velký výběr různých druhů krmiv (živé, mražené i sušené)
 • Kořeny do akvárií
 • Akvarijní keramiku
 • Léčiva, vitamíny a hnojiva
 • Akvarijní techniku a příslušenství
 • Odbornou konzultaci zdarma, přímo od akvaristů a pěstitelů s mnohaletou zkušeností
 • Akvária s možností objednat lepení podle rozměrů
 • Akvaristickou literaturu a časopisy
 • Levnější ceny než v akvaristikách
 • Přes 1000 m2 prodejní plochy
 • Občerstvení

 Proč mám chodit na burzu místo do běžné akvaristiky?

 • Většina prodávaných rybiček, šneků, krevet a mraženého krmení je přímo od chovatelů. V akvaristikách odebírají zboží z velkochovů, které jsou často nekvalitní a nemocné.
 • Na burze je možné diskutovat s mnoha prodejci i návštěvníky, kteří ochotně poradí.
 • Jsou zde lidé, které to baví a mají stejné koníčky.

 Jaké jsou ceny na burze?

Výrazně menší a zboží má lepší kvalitu než v akvaristikách, internetových obchodech nebo v hobby marketech.

Budou mít ten druh rybičky, rostlinky, krevetky..., které chci?

Neváhejte a zeptejte se prodejců. Neboť vzácnější druhy jsou v menším počtu, a proto se brzy po otevření vyprodají. Všeobecně se nabízený sortiment často mění podle chovatelských úspěchů. Také se mění i prodejci. 

 Co mám dělat, když na burze nemají to, co chci?

Nebojte se zeptat prodejců nebo pořadatelů. Prodejci jsou ochotní a schopni sehnat téměř cokoliv (rybičky, rostlinky, krevetky, šneky, krmení, techniku a lepené akvária). Po dohodě je možné objednané zboží vyzvednout na příští burze.

 Když si koupím rybičky na burze, jak dlouho vydrží být v igelitovém sáčku, v kterém mi rybky prodají ?

Záleží na mnoha faktorech: množství rybiček, druh rybiček, délka doby na přepravu, venkovní teplota,... Vždy na delší přenos upozorněte prodávajícího, že budou v sáčku déle, a ten je nafoukne kyslíkem. 10 neonek v sáčku vydrží cca 6 hodin i bez kyslíku. V případě, že si koupíte 4 paví očka, tak je prodejce bez upozornění nejspíš kyslíkem foukat nebude (kyslík je drahý). Vždy je důležité udržení teploty, aby rybičky nenastydly.

Tedy závěr je: Požádat o kyslík, poradit se s prodejcem a udržovat teplotu (pod bundou nebo v termotašce, do které je také možné pytlík s teplou vodou pro udržení potřebné teploty). Čím šetrnější je převoz, tím je menší pravděpodobnost případných zdravotních problémů rybiček.

 Co mám dělat s nakoupenými rybičkami doma?

Všechny rybičky před prodejem prodejci kontrolují. Podrobně si nastudujte, co je nutné udělat, než vypustíte nové rybičky do Vašeho akvária! Zjistěte si zda nové rybičky, krevetky a šneci jsou vhodné do Vašeho akvária (teplota, pH, složení ostatních ryb, ...). Můžete se na vše zeptat zkušených prodejců na burze, kteří Vám rádi poradí. Každá nová rybička musí projít karanténou (každá rybí nemoc má inkubační dobu, při které si ani zkušený akvarista nevšimne jejího průběhu). Před vypuštěním nových rybiček do karantény se musí vyměnit 1-2/3 vody (podle obsahu) za čerstvou. Potom rybkám do sáčku přidáme postupně vodu z akvária (sáček necháme pomalu temperovat, aby se rybičky aklimatizovali na teplotu v jejich novém prostředí) a vylijeme je tam i s vodou. Pokud jsou ryby zdravé, můžeme rybičky stejným postupem přenést z karantény do svého akvária.

 Má burza bezbariérový přístup?

Pouze u vchodu je 5 schodů. Poté je burza bezbariérová. Na burzu chodí prodejce i návštěvníci na vozíčku, kterým vždy někdo do těchto schodů pomůže, a pak již nemají problém. Doporučujeme přijít již v 9:00, kdy je na burze méně lidí a lepší průjezd.  

 Jak se dostanu na burzu?

Ryby a rybičky jsou blízko metra Pankrác a blízko dálnice D1 (sjezd na Pankrác). Jak se k nám dostanete zjistíte na mapě.

 Kde se dá parkovat?

V okolí školy se dá parkovat zadarmo (modré zóny jsou o víkendu zdarma) viz. mapa.

 Mohu na burze prodávat?

Pokud chcete na burze prodat nebo rozdat své chovatelské nebo pěstitelské úspěchy vyplňte tento formulář